Protestantse Kerk in Nederland
Protestantse Gemeente Oostzaan - Zondag 10.00 uur Kerkdienst in de Grote Kerk!
 
 
Nieuwsbrief PKN Oostzaan - jaargang 1, nr. 1. Nieuwsbrief PKN Oostzaan - jaargang 1, nr. 1.

18 maart 2020

Ds. Carola Dahmen

Predikant 
 Beste mensen,

Wat is het een rare tijd. Een groot deel van het openbare leven ligt stil. Ook onze kerkdiensten en samenkomsten gaan op dit moment niet door. Ook het kerkelijke leven is op dit moment anders dan normaal. Maar om het contact met u, jullie te houden en onderling van elkaar op de hoogte te blijven, stuur ik de komende weken nieuwsbrieven waarvan deze de eerste is.

Ik wil u ook graag bijpraten wat de kerk op dit moment doet. Ik ben deze week begonnen om gemeenteleden te bellen met de vraag hoe het in deze situatie gaat en of er misschien hulp nodig is. Met name de ouderen en kwetsbaren die ons pastoraal team ONE ook normaal in haar aandacht heeft, hebben op dit moment prioriteit. Gelukkig gaat het goed met de meesten. Natuurlijk maken mensen zich zorgen, maar van grote angst is geen sprake. (Terecht. Ik zeg het niet gauw, dat mag u gerust weten, maar de manier waarop de regering deze crisis aanpakt heeft mijn vertrouwen.) Verder heb ik nog niemand gehoord die niet op kinderen, buren of kennissen terug kan vallen voor praktische hulp zoals boodschappen doen. Wat zijn er veel initiatieven en hulp in deze tijd! Daar mogen we echt heel dankbaar voor zijn hoe de meeste mensen op een solidaire en sociale manier met de situatie omgaan en omkijken naar anderen. Mocht u toch mensen weten die hulp nodig hebben, praktisch of geestelijk, schroom dan niet mij te mailen of te bellen! 

De kerkdiensten kunnen we op dit moment helaas niet met elkaar vieren, maar op radio 9 zal deze zondag om 9 u een dienst van ds. Sjaak Visser uit Zaandam te horen zijn die stil staat bij de actualiteit. Deze dienst is ook straks via onze website beschikbaar.

Deze nieuwsbrief gaat naar de mensen van wie wij een e-mail adres hebben. Als u mensen weet die deze nieuwsbrief ook willen ontvangen, kunt u het e-mail adres aan mij doorgeven. Ook zijn er mensen die geen internet hebben, maar misschien wel deze nieuwsbrief uitgeprint willen ontvangen. Als u iets kunt betekenen, hoor ik het graag van u.

Vandaag is er op initiatief van de raad van kerken een landelijke biddag geweest. Informatie hierover vindt u hier: nationaalgebed.nl
Ook op het initiatief van de Raad van Kerken, zullen de komende weken op woensdag avond om 19 uur de klokken van kerken in heel het land luiden. Met deze ‘klokken van hoop en troost’ zijn we met elkaar verbonden ook over de grenzen van sociaal isolement heen.
Een lied wat de laatste dagen in mijn hoofd zingt en wat ik u graag wil meegeven is het volgende:
 
Stem die de stenen breekt,
Tijding in duistere nacht,
Stem die in stilte spreekt:
Ik ben nabij, wees niet bang.
 
Sprak al voor nacht en dag,
Voordat ik woorden sprak,
Stem die de schepping draagt:
Ik ben nabij, wees niet bang.
 
Rondom mij in verdriet,
Dichtbij waar ik ook ben,
Angst ondermijnt mij niet:
Ik ben het – dat is jouw stem.
 
Mocht ik de leegte zien,
Dan delen wij ook die.
Ik zie en hoor je niet
En ben niet bang: Jij bent hier.
(Lied 918 Anders Frostenson, vertaling: Andries Govaart)

Met een hartelijke groet,
..................................................
Ds. Carola Dahmen
Predikant 
 

Protestantse Gemeente Oostzaan 
Postbus 44
1510 AA Oostzaan
 

 

Regelmatig zal de nieuwsbrief van PKN Oostzaan, door ds. C. Dahmen verschijnen.
Dit is jaargang 1, nr. 1 18 maart 2020). Voor meer info: predikant@pknoostzaan.nl

of onze websites www.pknoostzaan.nl en www.grotekerkoostzaan.nl

terug
 
 
 
 

Kerkdienst 23 juni
datum en tijdstip 23-06-2024 om 10.00 uur

Voorganger:
Ds. Fred Toetenel 
meer details

 
Digitale Kerkdienst
9-6-2024 


Ds. Anneke Buitenbos
 
Agenda Grote Kerk

 

Druk op de afbeelding om
naar de Agenda te gaan.

 
 
Kerkbuurten
juni 2024


Deadline volgend nummer:
 28 juni 2024 
(Volgende blad is voor juli, aug, sept)
 
Agenda Vrienden van de grote kerk Oostzaan


 
 
 
Protestantsekerk.net is een samenwerking tussen de dienstenorganisatie van de Protestantse Kerk in Nederland en Human Content Mediaproducties B.V.